Wyszukiwarka piosenek Mp3

Oto dlaczego nasza wyszukiwarka Mp3 jest lepsza od pozostałych

• Pobierasz tylko legalną muzykę
• Wybierasz wśród milionów polskich i zagranicznych piosenek Mp3
• Masz dostęp do najnowszych piosenek z list przebojów
• Pobierasz całe albumy lub pojedyncze utwory
• Łatwo i szybko wyszukujesz ulubioną muzykę
• Na start otrzymujesz pakiet piosenek Mp3 do pobrania za darmo

Trochę historii muzyki online

Pierwsze pliki z muzyką dostępną do pobrania na komputer pojawiły się w internecie w 1993 roku. Pięć lat później w sieci zaczął działać pierwszy sklep muzyczny oferujący ponad 300 000 utworów do pobrania. Najnowsze piosenki Mp3 dostępne były po 99 centów amerykańskich, a całe płyty można było wówczas pobrać za niecałe 10 dolarów. Ideą wczesnych Music Store’ów było udostępnianie muzyki Mp3 do pobrania na komputer, która następnie miała zostać zgrana na płytę CD. W 2003 roku powstanie, dzisiaj już największego na świecie, serwisu oferującego muzykę Mp3, iTunes Store, zrewolucjonizowało przemysł muzyczny. Od czasu pojawienia się na rynku tego gigangta e-commerce, sprzadaż piosenek Mp3 i płyt w formacie cyfrowym przekroczyła w USA liczbę tych sprzedawanych w tradycyjnych formatach. iTunes zyskał setki milionów użytkowników na całym świecie także dzięki przystępnym dla każdego cenom: zakup jednej piosenki Mp3 to zaledwie 0.99 centów, natomiast cena całej płyty stanowi dziesięciokrotność kosztu jednego utworu Mp3. Aby skutecznie zachęcić do zakupu całej płyty, a nie tylko wybranych piosenek, iTunes oferuje swoim klientom liczne zniżki i bonusy.

Pierwsze Mp3 za darmo
Wydarzeniem bez precedensu w historii muzyki Mp3 dostępnej online było w 2007 r. wydanie przez zespół Radiohead ich najnowszego albumu wyłącznie w Internecie. Zespół ten umożliwił swoim fanom pobranie płyty za uiszczeniem dowolnej opłaty lub bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. W ciągu trzech miesięcy dostępności ich albumu In Rainbows w internecie, znaczna większość fanów pobrała z niego piosenki Mp3 za darmo, jednak co ciekawe, dochód zespołu z tej płyty przewyższył zyski wygenerowane prze ich poprzednią produkcję.
Słuchanie muzyki online a pobieranie Mp3 na komputer

Zagrożeniem odbierającym internetowym sklepom muzycznym klientów stają się radia internetowe oraz tzw. filesharing, czyli serwisy internetowe umożliwiające hostowanie i udostępnianie innym plików w dowolnych formatach, także tych muzycznych. Radia internetowe pozwalają słuchaczom tworzyć swoje własne stacje, w których piosenki dobierane są na podstawie osobistych upodobań użytkownika. Podczas gdy muzyka w takim radio może być odsłuchiwana tylko online, w tzw. steamingu, filesharing umożliwia pobieranie piosenek mp3 wprost na komputer użytkownika, dzięki czemu możliwe jest ich przesłuchiwanie także bez łączenia się z internetem. Taka funkcjonalność może przywołać skojarzenia z działalnością sklepów muzycznych online, jednak zasadniczą między nimi różnicę stanowi fakt, że muzyka dostępna w serwisach typu filesharing jest rozprowadzana nielegalnie.

Kupować muzykę czy pobierać Mp3 za darmo?
Pobieranie piosenek Mp3 za darmo nie jest tylko niezgodne z prawem, ale jest także nieuczciwe w stosunku do artystów. To właśnie pobieranie piosenek Mp3 za darmo, a nie ich legalne nabywanie, jest dzisiaj najbardziej popularne wśród fanów muzyki i każdego roku przyczynia się na całym świecie do uszczuplania dochodów piosenkarzy i piosenkarek o setki milionów dolarów. Za nielegalne rozprowadzanie jak i nabywanie muzyki objętej prawami autorskimi grozi pociągnięcie do odpowiedzalności cywilnej.

Czy możliwe jest legalne pobieranie Mp3 za darmo?
Rosnąca w zawrotnym tempie ilość serwisów oferujących legalną muzykę Mp3 w internecie przyczyniła się do wzrostu konkurencyjności na omawianym rynku – Music Stores w walce o klienta prześcigają się w oferowaniu coraz atrakcyjniejszych bonusów. Promocje takie są na tyle kuszące, że skutecznie przyciągają też słuchaczy dotychczas pobierających piosenki Mp3 tylko z nielegalnych źródeł. No bo po co łamać prawo i narażać się na konsekwencje, jeśli można skorzystać z promocji serwisów muzycznych premium, które umożliwiają legalne pobieranie piosenek Mp3 za darmo? Konkurencja na internetowym rynku muzycznym jest obecnie tak zacięta, że bez trudu każdy fan muzyki znajdzie ofertę idealną dla siebie, bez ryzykowania i bez wydawania złotówki. Dzisiaj większość serwisów internetowych sprzedających muzykę oferuje tzw. pakiety startowe, czyli kilka lub nawet kilkanaście utworów Mp3 do pobrania za darmo. Korzystając z takiej promocji nie tylko nabywa się legalnie piosenki, ale przede wszystkim ma się okazję za darmo wypróbować serwis, który może tak bardzo spodobać się użytkownikowi, że ten dostrzegając jego zalety zdecyduje się nie powracać więcej do pobierania Mp3 z całkowiecie darmowych, lecz nielegalnych źródeł. I takie też źródła muzyki Mp3 promujemy na tej stronie – legalne, przyjazne użytkownikom i umożliwiające pobieranie piosenek Mp3 za darmo w celu zapoznania się z ofertą premium i jej licznymi dodatkowymi zaletami, do których należy min. nieograniczony dostęp do internetowej bramki SMS Play.